EML да PST конвертор Опис

EML да PST конвертор алатка описEML да PST конвертор е дизајниран со едноставност и кориснички-стил во умот. Иако идејата за пренесување на вашата целосна е-маил архива од една апликација на друга може да изгледа да биде исклучително сложен, ризично и одземаат многу време (едноставно кажано, кошмар!) на овој софтвер минимизира вашата вклученост и го прави целиот процес како што се расправаме за бесплатни и мазна како е можно. За разлика од многу eml2pst конкуренти, оваа програма целосно ја поддржува додатоци, датотеки преку 2 и дури 4 свирки во големина, правилно признава кодни табели и поддржува рекорден број на е-мејл формати, па без разлика дали сте корисник на компјутер, голем фан на Macs или отворен ум резидент на двете од овие светови, оваа корисна алатка која ќе дојде во рака, секогаш кога треба да дестинации вашите пораки од еден формат во друг!

Кавга слободен и лесен за користење EML да PST конверзија

Со EML да PST алатка, конверзија на вашите датотеки EML да PST формат е лесен процес во 3 чекори:

 1. Стартувај-мејл конверзија алатка.
 2. Одредете ја локацијата на Вашата EML датотеки, локација и име на датотека на целните PST датотека.
 3. Конфигурирајте ги опциите на програмата, ако е потребно.
 4. прес почеток копче.
EML да PST пораки реализација започна

EML да PST конвертор – User-friendly Волшебникот е-мејл конверзија

EML да PST конвертор карактеристики

EML да PST конвертор е крајна Е-конверзија и миграција алатка. Сепак, неговата функционалност се протега многу подалеку работат со форматите што го даде своето име. Во програмата може да конвертирате EML датотеки во формат и обратно MSG (во случај да треба само да ги конвертирате специфични пораки, наместо на целата архива), конвертирате EML и MSG датотеки во други популарни формати, како што се RTF, RTF, TXT, TNEF и HTML, .MBOX конвертирате датотеки во .EML а потоа да .PST и во целина многу повеќе! Само погледнете ја листата на задачи оваа голема софтвер ќе ви помогне со:

 • Неверојатно брзо eml2pst конверзија
 • Увоз-мејл датотеки во Microsoft Office Outlook (увоз EML да PST)
 • Увоз и конвертирате датотечен систем директориуми во Outlook папки
 • Увоз eml датотеки во Outlook, увоз msg датотеки во Outlook (Outlook eml увоз)
 • Конвертирате eml да Outlook .pst датотеките со лични складирање (дури и заштитени со лозинка!)
 • А можноста за увоз архивирани мејл пораки зачувани во други програми (Outlook eml увоз)
 • Конвертирате eml да pst, конвертирате eml да msg, конвертирате msg да pst
 • Посебни опции внесување:
  рекреација на структурата на папки или увоз на сите пораки во една папка
 • Можност да се создаде нов timestamped под-фолдер за секоја сесија увоз
 • Можност да се зачува содржината на папката, а увоз на датотеки во MS Outlook
 • А можноста за увоз eml датотеки во:
  Стандардно профилот на Outlook PST, сираче PST датотека или новосоздадените PST датотека
 • А можноста за увоз msg датотеки како пораки во RFC 822 формат
 • Увоз на филтри: Изберете датотеки на една специфична големина, исклучуваат или вклучуваат датотеки со додатоци, итн.
 • Напредни пораки опции за пораки зачувани на Unix и MacOS системи за пред-обработка.
 • инсталацијата пакет вклучува бесплатен mbox да eml конвертор
  (Thunderbird да eml, конвертирате mbox да pst, mbox увоз во Outlook)
 • Поддршка на формат на Mac OS X .EMLX
 • Поддршка на Уникод PST додадени фајлови:, програмата може да се создаде Pst датотеките над 4 GB во големина
 • интегриран EML да MSG конвертор
 • Нова функција! серија на владата за увоз на .eml, .emlx и .msg датотеки
 • User-friendly и многу интуитивен волшебник-базирани интерфејс

Што друго EML да PST конвертор нуди:

EML да PST конвертор решава неколку клучни проблеми на било кое лице се премине на Outlook од некоја друга апликација или дури и друга платформа. Тоа ќе ви помогне да се организираме на миграција на вашите пораки од Outlook Express, Виста пошта, Thunderbird, лилјакот, Eudora, Incredimail, Придружба и други. Тоа ќе биде само она што ви треба да се увоз EML на Outlook и да се соберат нова PST датотека, откако неговиот претходник беше оштетен и обработени од страна на податоци за обновување алатка што се создава стотици EML датотеки затнувањето вашиот хард диск. Таа, исто така ќе се појави од непроценливо значење за Windows 7 новодојденците кои неодамна открија дека најновиот оперативен систем не доаѓаат со Windows Mail тие се користат во Vista, на тој начин што го прави невозможно да почне да работи со своите пораки, веднаш по надградба (тие ќе мора да најде начин да се увоз EML да PST).

На интерфејсот на EML да PST конвертор се базира на волшебникот чекор-по-чекор, кој ви овозможува да ги изврши неопходните активности во претходно дефинирана цел. Овој пристап гарантира дека речиси ништо не може да тргне наопаку, поради погрешно избраната опција или друг случаен акција. Уште една голема работа во врска со EML да PST конвертор е во тоа што вие не треба да се биде програмер или експерт за обновување на податоци да се добие од точката А до точката Б во е-мејл универзумот.

За претворање на една датотека (конвертирате EML да PST, конвертирате EML да MSG), или пренос на огромни Е-архива, следат серија на еден чекори:

 • Почеток на програмата
 • Изберете излез PST датотека (изберете помеѓу складирање стандардно Outlook, на сираче PST датотека или сосема нова PST датотека)
 • Изберете извор папка на тврдиот диск (тоа може да биде во коренската папка на целиот под-папки структура)
 • Конфигурирај дополнителни параметри и опции за конверзија
 • Изберете датотеките треба да се конвертира и да го одредите на папка во одбраната Outlook податоци датотека
 • Конвертирате датотеки (увоз EML да PST, увоз EML на Outlook или конвертирате еден е-мејл формат во друг)

За ваша погодност, илустрирани чекор-по-чекор е на располагање на on-line.

Како што гледате, ова е едноставна и прилично јасна EML на Outlook конверзија процес кој бара минимум на акции и со посебни знаења од вашиот крај.

Многу корисници дефинитивно ќе ја ценат можноста да одбереш напредни параметри и да се приспособат на процесот за да ги задоволат нивните специфични потреби. Може да се применува филтерот за да изберете датотека со или без додатоци, филтрираат датотеки со големина, специфицира формат на излез EML датотеки, Овозможи / оневозможи EML претходна обработка (за Unix и Mac платформи) и контрола на конечната локација на конвертира податоците.

Ве молиме имајте во предвид дека времетраењето на EML да PST имплементацијата на процесот зависи од различни фактори, како што се на перформансите на вашиот компјутер, на вкупната големина на датотеките се конвертира и опциите кои ќе ги одберете.

демо верзија на програмата има ограничување на една реализација на сесија, која може да се отстрани со купување на целосна лиценца. И ако сеуште сте во дилема за способности на програмата, не двоумете се да го даде тест возење веднаш и да се кандидира на некои брзи EML да PST конверзии!