EML të PST Converter Përshkrimi

EML të PST Converter përshkrimin e shërbimeveEML Converter PDT ishte projektuar me thjeshtësi dhe user-mirëdashësi në mendje. Edhe pse ideja e transferimit arkivin e plotë tuaj e-mail nga një aplikim në një tjetër mund të duket të jetë tepër i ndërlikuar, rrezikshme dhe kohë-konsumojnë (thjesht vënë, një makth!) Ky software minimizon përfshirjen tuaj dhe e bën të gjithë procesin si pa sherr dhe të qetë të jetë e mundur. Ndryshe nga shumë eml2pst konkurrentët, Ky program mbështet plotësisht attachments, fotografi mbi 2 dhe madje edhe 4 koncerte në madhësi, saktë njeh encodings dhe mbështet një numër rekord të formateve email, kështu që nuk ka rëndësi nëse ju jeni një përdorues PC, një tifoz i madh i Macs ose një banor me mendje të hapur e të dyja këtyre botëve, Ky mjet i madh do të jetë në dispozicion sa herë që keni nevojë për të çoj postën tuaj nga një formë në një tjetër!

Pa sherr dhe lehtë për t'u përdorur EML të PST Konvertimi

Me EML të PST mjet, konvertimin e dosjeve tuaj EML në formatin PDT është një proces i lehtë 3-Hapi:

 1. Run email utility konvertimit.
 2. Specifikoni vendndodhjen e tuaj fotografi EML, vendndodhjen dhe fotografi emri i objektivit skedar PDT.
 3. Konfiguro opsionet e programit nëse është e nevojshme.
 4. shtyp fillim buton.
EML për PDT konvertimit mesazheve filluar

EML Converter PDT – user-friendly Wizard email konvertimit

EML për PDT Converter karakteristika

EML Converter PDT është një email konvertimit dhe migrimit mjet i fundit. megjithatë, funksionalitetin e saj shtrihet përtej punojnë me formatet që i dhanë atij emrin e saj. Ky program mund të konvertohet fotografi EML në MSG format dhe anasjelltas (në rast se ju duhet vetëm për të kthyer email specifike në vend të tërë arkivi), kthyer EML dhe msg fotografi në formate të tjera të njohura, si RTF, RTF, tekst, TNEF dhe HTML, të konvertohet fotografi .MBOX në EML dhe pastaj në PDT dhe një tërësi shumë më shumë! Thjesht hidhini një sy në listën e detyrave ky software i madh do të ju ndihmojë me:

 • Flakëron-fast eml2pst konvertimit
 • fotografi Import email në Microsoft Office Outlook (import EML për PDT)
 • Import dhe konvertohet directories sistemit file në Outlook Dosjet
 • fotografi Import EML në Outlook, fotografi import MSG në Outlook (import Outlook EML)
 • Convert EML për Outlook .PST fotografi magazinimit personal (edhe mbrojtur me fjalëkalim!)
 • Një mundësi për të importuar mesazhe arkivuar email ruajtur në programe të tjera (import Outlook EML)
 • Convert EML për PDT, kthyer EML të msg, kthyer msg me PDT
 • Opsionet e veçanta importit:
  rekreative e strukturës subfolders ose importin e të gjitha mesazhet në një dosje të vetme
 • Një mundësi për të krijuar një të ri nën-dosje timestamped për çdo seancë të importit
 • Një mundësi për të ruajtur strukturën dosje, ndërsa importimin fotografi në MS Outlook
 • Një mundësi për të importuar fotografi EML në:
  parazgjedhur profilin Outlook PST, jetimë skedar PDT ose krijuar rishtazi skedar PDT
 • Një mundësi për të importuar fotografi-figurë si mesazhe në RFC 822 format
 • Filtrat e importit: Zgjidh dosjet e një madhësie të caktuar, përjashtojnë ose përfshijnë fotografi me të bashkëngjitni skedarë, etj.
 • Mesazh Opcionet e Avancuara të para-përpunimit për postë elektronike, që ruhen në Unix dhe MacOS sistemet.
 • Paketa instalimit përfshin një lirë mbox të EML Converter
  (Thunderbird për të EML, konvertohet mbox për PDT, import mbox në Outlook)
 • Mbështetja e formatit të Mac OS X .EMLX
 • Mbështetja e dosjeve Unicode PDT, programi mund të krijojë PDT fotografi gjatë 4 GB në madhësi
 • një integruar EML të msg converter
 • Tipar i ri! Mode Batch për Importimi EML, .emlx dhe fotografi .msg
 • User-friendly dhe shumë intuitive magjistar me bazë ndërfaqe

Çfarë EML tjetër të PST Converter ofron:

EML Converter PDT zgjidh disa probleme të rëndësishme të çdo personi kalimi për Outlook nga një tjetër aplikim apo edhe një tjetër platformë. Kjo do t'ju ndihmojë të organizoni migrimin e email tuaj nga Outlook Express, Vista Mail, zogu i stuhisë, bat, Eudora, IncrediMail, Entourage dhe të tjerët. Ajo do të jetë vetëm ajo që ju duhet për të import EML për Outlook dhe të mblidhen një skedë të re PDT pasi paraardhësi i saj ishte dëmtuar dhe të përpunuara nga një mjet shërim të dhënave që gjeneruar qindra fotografi EML clogging hard drive tuaj. Ai gjithashtu do të shfaqet paçmuar për Windows-it 7 ardhurve që kanë gjetur vetëm kohët e fundit se OS i ri nuk ka ardhur me Windows Mail ata kanë përdorur në Vista, duke e bërë të pamundur për të fillojë të punojë me email e tyre menjëherë pas upgrade (ata do të duhet të gjejnë një mënyrë për të import EML për PDT).

The interface e EML Converter PDT është i bazuar në një magjistar hap-pas-hapi që ju lejon për të kryer veprimet e nevojshme në një mënyrë të paracaktuar. Kjo qasje garanton se praktikisht asgjë nuk mund të shkojnë keq për shkak të një opsion të zgjedhur gabimisht apo një tjetër veprim kuturu. Një tjetër gjë e madhe për EML Converter PDT është se ju nuk duhet të jetë një programues apo një ekspert shërim të dhënave për të marrë nga pika A në pikën B në univers email.

Për të kthyer një skedar të vetëm (kthyer EML për PDT, kthyer EML të msg), ose transferuar një arkiv të madh email, ndjekin një seri hapash të vetme:

 • Filloni programin
 • Zgjidhni output file PDT (zgjidhni në mes parazgjedhur Outlook magazinimit, një fotografi jetimë PDT ose plotësisht skedë të re PDT)
 • Zgjidhni dosjen burim në hard drive tuaj (kjo mund të jetë dosjen rrënjë e të gjithë strukturës së sub-folders)
 • Konfiguro parametrat shtesë konvertimit dhe opsionet
 • Zgjidhni dosjet që të konvertohet dhe të përcaktojë në dosjen e destinacionit të zgjedhur dosjen e të dhënave Outlook
 • Convert fotografi (import EML për PDT, import EML për Outlook ose kthyer një format email për një tjetër)

Për lehtësinë tuaj, ilustruar udhëzim hap-pas-hapi është në dispozicion on-line.

Siç e shihni, Kjo është një e thjeshtë dhe mjaft i hapur EML për Outlook Procesi i konvertimit që kërkon një minimum prej veprimeve dhe njohurive të veçantë nga fund tuaj.

Shumë përdorues patjetër do të vlerësojmë aftësinë për të konfiguruar parametrat e avancuara dhe të rregulluar procesin për të përmbushur nevojat e tyre specifike. Ju mund të aplikoni një filtër për të zgjedhur fotografi me ose pa të bashkëngjitni skedarë, filter fotografi nga madhësia, specifikoni formatin e prodhimit dosjeve të EML, enable / disable EML preprocessing (për Unix dhe Mac platformave) dhe të kontrollojë vendndodhjen e fundit të të dhënave konvertuar.

Ju lutem vini re se kohëzgjatja e EML për PDT Procesi i konvertimit varet nga faktorë të ndryshëm, të tilla si punën e kompjuterit tuaj, madhësia e përgjithshme e dosjeve duke u konvertuar dhe opsionet ju zgjidhni.

Demo version i programit ka një kufizim të një konvertimit për seancë, të cilat ju mund të hiqni duke blerë licencën e plotë. Dhe në qoftë se ju jeni ende në dyshim për aftësitë e programit, mos hezitoni për të dhënë atë një test drive menjëherë dhe drejtuar disa të shpejtë EML për PDT conversions!