Преземете EML да PST конвертор

Превземи eml да PST КонверторПревземи EML да PST конвертор – пригоден, брза и ефикасна алатка за конверзија кои во голема мера ќе го олесни трансферот на е-пораки од речиси сите можни мејл клиент во Microsoft Outlook. Поддршка импресивна палета на опции за конверзија, тоа драстично ќе го намали времето потребно да се конвертирате EML да PST, конвертирате EML да MSG, екстракт пораки од mbox и Mbox увоз во Outlook. Софтверот обезбедува подготвено решение за проблемот на миграција на EML-базирани e-mail архиви се користи во стандардниот-мејл клиент, Windows Vista, за да Outlook работи на Windows 7 и, генерално, се решава проблемот на големи крос-платформа за трансфер на е-мејл пораки.

EML да PST конвертор цели:

EML да PST конвертор минимизира вашата вклученост во eml да PST конверзија процес и бара речиси никакво знаење позадина или посебен од прва рака на е-маил вештини конверзија. Благодарение на волшебник-базирани интерфејс, user-friendly, секој може да се увоз EML на Outlook за неколку минути и да се уживаат придобивките на оваа апликација е-маил функција спакувани неспоредливо побрзо отколку што би се имаа тие нема друг начин со нивните EML да PST конверзија проблем.

За разлика од нејзината примарна цел (конвертирате EML на Outlook), EML да PST конвертор може да ви помогне да ги извршува следниве задачи, меѓу другите:

 • Увоз илјадници EML или EMLX датотеки генерирани од различни алатки за е-мејл клиенти во PST датотеки.
 • Изведување на целосна e-mail миграции од Mac OS или Линукс на Windows
 • Трансфер на вашиот e-mail од други e-mail апликации во Outlook
 • Зачувај структурата на папки и да ја задржите на прилозите
 • Претвори пораки помеѓу различни формати

Преземете EML да PST конвертор и оценка на

Ние препорачуваме до симнете бесплатен пробен период верзија на eml да PST конвертор за да се избегне погрешно толкување на можности на програмата и подобро разбирање на принципите на eml да pst конверзија. Ве молиме не заборавајте дека бесплатна верзија има одредени ограничувања, кои се целосно отстранети по вашиот купување на лиценца. Пробна верзија бесплатно е само 2 MB во големина. Го преземете и инсталирате на вашиот компјутер ви дава право на целосна техничка поддршка.

Како да се оцени EML да PST конвертор?

Тука е краток настава:

 1. Преземете и инсталирате на конверторот, а потоа со двоен клик за да кратенка на програмата за да ја стартувате алатката.
 2. Проверете го “Креирај нова PST датотека” опција.
 3. Специфирајте го целосниот пат и името на датотеката PST каде што треба да биде спасен увезени пораки.
 4. Притиснете Next и ги следат сите други чекори на волшебникот за конверзија.
 5. Затвори конвертор кога го заврши процесот и да се кандидира на Microsoft Outlook.
 6. Користете менито Датотека > Отворено > Отворете Outlook Датотека со податоци… за отворање на PST датотека која беше создадена од страна на програмата.
 7. Проверете ја содржината на секоја папка да се обезбеди дека увезените пораки се таму.
 8. Контактирајте не во случај на било каков проблем или купи лиценцата код за отстранување на рестрикциите на судењето.

евентуално, исто така можете да нарачате копија од програмата на CD. Да го стори тоа, проверка на соодветното поле на страницата со цел за време на исходот.

БенефицииБенефиции

EML да PST конвертор доаѓа со целосно слободен mbox да EML алатка за конверзија која ви овозможува да ја извадиме пораки од mbox датотеки (Кој се користи од страна на Thunderbird, Придружба и други е-мејл клиенти) во EML формат и потоа конвертирате EML на Outlook. Алатката е вклучена во пакетот за инсталација, но исто така може да се симнат посебно.

надградбанадградба

Ако сте биле со користење на софтвер за некое време да увоз EML да PST и би сакале да се надополни со целосна верзија, можете да го направите тоа без напуштање на програмата. Само кликнете на соодветниот линк и ќе бидете пренасочени на страницата за нарачки да го заврши купувањето. Како што споменавме порано, добивање на важечка дозвола и примена на копчето за регистрација ќе ги отклучи софтвер и да ја претвори во целосно функционална EML на Outlook алатка за конверзија.

барањаСистемски побарувања

EML да PST конвертор има следниве системски побарувања:

 • Оперативен систем: Microsoft Windows 10, 8.1, победа 7, Виста, XP
 • Microsoft Outlook 2002-2019 или Microsoft CDO
 • Препорачани конфигурација: 1.0 GHz процесор или повисока, 512 MB RAM меморија (1 GB се препорачува) , 10 MB слободен простор на хард дискот
Поддржани формати

влез: EML, MSG, EMLX (опционално mbox, mbx) излез: PST, RTF (опционално RTF без е-мејл заглавија), TXT, EML, MSG, MHT, TNEF и HTML