EML да PST конвертор е прифатлива, брзо и лесно да се разбере и употреба алатка која ќе ви помогне конвертирате EML на Outlook и пренос на пораки од сите големи формати и e-mail апликации за Microsoft Outlook е генерички PST формат. На лесен начин да конвертирате msg и eml датотеки во pst.

Вовед

Вовед во eml да PST конверзија

од Е- стана универзален и најчесто се на располагање метод на комуникација, има непрестајна конкуренција помеѓу мејл апликации и платформи. Секој нов играч на овој пазар се бореа да ги покрие она што неговите конкуренти не успеа да одговори на нивните производи да се направи процесот на креирање, испраќање и примање на пораки како природно, брзо и удобно како воопшто е можно. Нивните напори беа доста успешни - денес, имаме десетици многу апликации за размена на е-пошта што обезбеди се што ви треба да комуницираат со светот: од праќање и примање електронски пораки за создавање на сложени услови, соработка која ви овозможи да споделуваат информации и ефикасно да комуницираат со своите колеги, пријатели и членови на семејството се наоѓа во целиот свет.

И покрај бројот на избори на располагање на корисниците денес, на пазарот е јасно доминирана од страна на производите на Мајкрософт - пошта, Outlook Express а особено Outlook. Како еден од клучните елементи на Microsoft Office пакет, Microsoft Outlook е без сомнение една од најпопуларните и разноврсна Е- клиенти. Можностите на оваа апликација span далеку од размена на пораки. Microsoft Outlook може да се користи за управување со дневни задачи, распоред на деловни состаноци и лични состаноци, водење белешки, складирање на податоци за илјадници контакти - со други зборови,, тоа обезбедува се што веројатно ќе треба да управуваат со своето време и да се комуницира со бизнис партнери и пријатели. Тоа е она што го прави Outlook толку атрактивни и тоа е причината зошто толку многу луѓе го избере како број еден e-mail клиент откако се обиде својата среќа со алтернативни решенија.

проблем

Проблемот на eml да PST конверзија

Со оглед на тоа што барем еден од производите на Мајкрософт е вклучен во секоја инсталација на оперативни системи на Microsoft или Microsoft Officeсопствена, ние зборуваме за стотици милиони системи за користење на овие апликации. Оваа ситуација ќе беше сосема совршен, ако овие алатки (и сите други мејл апликации) Се со користење на ист формат за чување на е-мејл пораки и други релевантни информации. За жал, тие не, и овој факт создава повеќе проблеми за милиони корисници, кои на крајот заврши морале да конвертирате eml да Outlook. Број на EML на Outlook конверзија алатки достапни на пазарот денес може да ви помогне со некои од овие задачи, но не мора да ги задржи постојните директориум структура или трансфер додатоци заедно со вашата e-mail. Други потенцијални проблеми вклучуваат ограничувања на големината на датотеката, бројот на поддржани формати, кодирање конфликти и повеќе. Така е тоа навистина безизлезна ситуација? Може ли нешто да се направи за да се олесни миграцијата на електронска пошта (EML да PST) Од други e-mail апликации во Microsoft Outlook? Дали има безболен начин да се ослободи од вашата актуелна мејл клиент, увоз EML на Outlook и без проблеми да ги префрлиме на овој голем e-mail програма?

 • Ако ги надградиме на нов оперативен систем, тоа не мора да значи поддршка на Вашиот e-mail клиент. Ова е случај со Windows 7, на пример. Корисници надградба на овој сосема нов оперативен систем беа изненадени да се најде дека веќе не е поддржана Windows Mail тие се користат во Windows Vista и илјадници од нивните пораки во *.eml формат не може веднаш да се пристапи и да се користи. Тие не се опција за купување Outlook како дополнителна, но нивните пораки се уште не може да се префрли во тоа на едноставен начин, без EML да PST конверзија од Windows пошта во Outlook.
 • Ако одлучите да се префрлиш од Outlook Express да многу помоќен Outlook, вашите пораки нема да бидат автоматски префрлени, така да дефинитивно ќе треба EML да PST Конвертор.
 • Ако го промените вашиот компјутер и / или оперативен систем или да одлучи да престане со користење на алтернативни мејл апликации, како Виста пошта, Thunderbird, лилјакот, Eudora, Incredimail, придружба, Apple Пошта и други, се уште не ќе биде во можност да пренесување на вашите пораки во Outlook се должи на разликите формат и ќе мора да се справи со овој проблем некако конвертирате eml да msg, увоз eml да PST - со други зборови, увоз eml да Outlook.
 • Ако вашиот Outlook податоци датотека е оштетена, можете да го користите еден од достапните алатки за наплата, но резултатот е многу веројатно да биде огромен спектар на *.eml датотеки, кои ќе треба да го претворите во една датотека на податоци повторно (конвертирате EML да PST). И бидејќи Outlook не поддржува *.eml формат, ќе треба да се погледне за решение конвертирате EML на Outlook.

решение

EML да PST конверзија решение

Одговорот е да! EML да PST конвертор е идеална алатка за конвертирање на е-мејл датотеки создадени од различни е-мејл апликации во Outlook. ова EML да PST Конвертор е исклучително разновиден, флексибилен и брз, што го прави вистинско време-чувар и ви овозможува целосно да се заборави за проблемите обично се поврзани со големи преселби на пораки. Поддршка на голем број на напредни опции за конверзија, тоа ќе се грижи за вашата e-mail архива, без разлика колку големи, таа е. Во програмата може да конвертирате EML датотеки во MSG формат и обратно (во случај да треба само да ги конвертирате специфични пораки, наместо на целата архива), конвертирате EML и MSG датотеки во други популарни формати, како RTF (Microsoft Word), PST, TXT, TNEF и HTML, конвертирате .mbox или .mbx датотеки во .EML а потоа да се .PST и во целина многу повеќе!

EML да PST конвертор клучните карактеристики

пораки мулти-формат конверзија, вгнездени под-папки создавање структура и повеќе ...

 • Import to Outlook

  Увоз на Outlook

  увоз EML, MSG, VCF и други датотеки во Outlook профил.

 • Convert to PST

  Претвори да PST

  Претвори EML на Outlook PST следат лични датотеки складирање.

 • Migrate to Outlook

  Мигрираат во Outlook

  Можноста за увоз архивирани мејл пораки зачувани од страна на други програми.

 • Multiformat Conversion

  многоформатни конверзија

  Поддршка на EML да PST конверзија, EML да MSG MSG и да PST конверзија.

 • Nested Folders Creation

  Вгнездени Папки создавање

  Опција за да се создаде потпапки вгнездени структура или увозот на сите пораки во една папка.

 • Folders Creation

  создавањето папки

  Зачувување на структурата на папката, а увоз на датотеки во MS Outlook.

 • Any MSG Format

  Секое MSG формат

  Подршка на било кој тип на MSG датотеки, бинарни и RFC 822 формат.

 • Encoding Correction

  кодирање корекција

  Напредни пораки опции за пораки зачувани на Unix и MacOS системи за пред-обработка.

 • Free Addon

  слободен Адон

  инсталација на пакетот вклучува слободен mbox да eml конвертор.

Јас имам нов компјутер со Windows 7. Тоа не функционира со мојот стар е-мејл-програма "Outlook Express". Сега јас го користам Outlook, но со оваа програма не можам да ги отвори сите мои пораки. Така што го најдов на својата програма, и можам само да кажам, тоа функционира одлично и fast.I конвертирате сите моите постари пораки, Немав проблеми. Јас сум навистина среќен, Ви благодарам многу!!!
Хајке Jockel
-

Рекоа за нас

Види она што другите го вели за нашиот производ

Овој софтвер е lifesaver! Јас имав стар иМек со оперативен систем 9.2 за да го користите Outlook Express за Mac. Тоа мораше 3GB на пораки. Јас увезени сè во Apple Пошта (на понова Mac со оперативен систем 10.4), А потоа сè, од Apple Пошта преку продавницата директориум на компјутер Windows. Тогаш јас се користи EmlToPst да се комбинираат сите пораки (фала богу го задржа структура фолдер) на во употреблива Pst датотека за MS Outlook 2007 на Windows 7.
Reece Dodds
Reece Dodds
EML да PST конвертор е убава и корисна алатка. Тоа ме спаси многу време и напор. Имам неколку архивите на .eml датотеки. Секој архивата беше повеќе од 2GB и морав да ги увоз во мојот е-мејл (Gmail). Избрав да мигрираат користење на Outlook 2007. Како што се Outlook не го признава .eml датотеки, Единствениот друг начин да увезе овие во Outlook Express, а потоа увоз понатаму во Outlook. Тоа беше напорен процес за поставување 2GB вреди на податоци со сите папки во Outlook Express. Можете малку комунални работи како шарм и создаде Pst датотека за мене зачувување на структурата на папката. Ви благодариме за голема корист.
Srikanth Kaligotla
Srikanth Kaligotla
Јас се користат софтвер за копирање и конвертирате сад mbox-мејл од лаптоп на Apple со компјутер и да го претворите во PST формат за гледање во Outlook. Требаше да се мигрираат на мојот е-мејл од Apple на компјутер. Јас беше малку збунет за тоа дали ми требаше да се конвертира emlx датотеки во садот mbox (која Windows толкува како фолдер) со користење на mboxtoeml пред водење на програма - само пет минути на тестирање разјасни ситуацијата, без претходна обработка бара и сè беше добро. Одличен производ! ми излезе од тешка ситуација брзо и едноставно - многу брзо и без грешки. Продолжи со добрата работа.
Џон Даглас
Џон Даглас

Преземете и оценка на EML да PST конвертор сега!

Или да оди напред, - добие код лиценца и отклучите сите карактеристики